Můj pohyb :)

12. září 2010 v 19:55 | Cukřík |  →About Me
Tak jsem si říkala, že by možná bylo hodno, abych uveřejnila, jak se vlastně hejbám...tak prosím :

  • Už přes rok chodím na volejbal. Zezačátku jsem samozřejmě byla u těch menších a měné zkušenějších, tudíž byla zátěž docela mírná, šlo jen o to, naučit se tu "správnou volejbalovou techniku" :) Postupem času a roku jsem se začala lepšit, trenérka mě začala dávat k holkám mého věku (tudíž do skupiny 13-15) a zátěž se začala pomalu, ale jistě zvišovat. Teď jsem mezi rovnocenými vrstevníky a tréninky jsou poměrně náročně. Víc se posiluje, běhá na výdrž, je to prostě fyzicky docela náročné. 


    Na volejbal chodím 3x týdně a trénink trvá plus, minu 2 hodiny -> vypočítala jsem si, že za jeden trénink spálím zhruba něco kolem 600kcal, což není zas tak špatný.

  • Další bod mého pohybu je, že máme loveckého psa v panelákovém bytě, to znamená, že moje denní povinost je, aby Julča (tak se jmenuje:)) strávila odpoledně alespoň hodinu a půl venku, což znamená, že jí každej den beru na pořádnou procházku do polí - bydlím totiž na kraji Plzně a pár kroků od baráku se tu rozléhají pole a polní cesty.
     Když teda na takovoudle procházku vyjdu, snažím se, aby měla tempo alespoň kolem 5km/h. Spaluje se něco kolem 300kcal za hodinu, což je docela slušné a když vezmu v potaz, že to chodím i když mám večer volejbalovej trénink, nemůžu si stěžovat.

  • Domácí posilování a běhání - jsem jedna z mnoha lidí, kteří doma posilují a různě poskakují - vždycky si pustím  California Girls od Katy Perry a Snoop Doga a začnu jakoby běhat na místě, různě skákat a prostě se hejbat - po půl hodině tohodle ze mě leje a jsem zralá na kapačky :D Ale strašně mě to baví :) Posilovací část - posiluju hlavně břicho nůžkama, jakoby jízdou na kolech, sedama-lehama, sklapovačkama a šikmýma sedama-lehama na šikmé břišní svaly. Na nožky normální dřepy, který občas oživým výskokem - zkuste to, výsledky jsou docela znát :)  • Před časem, když jsem ještě měla dost času, protože jsem neměla tak náročnou školu a neměla každej den nějákej zájmovej kroužek, jsem tancovala na taneční podložce - DDR. Bylo to jako droga, strašně mě to bavilo a dostala jsem se až na úroven Heavy. Ale pro nedostatek již zmiňovaného času jsem s tím musela přestat a hrozně mě to mrzí :-(


To je asi tak všechno, co mě momentálně napadá - když mě napadne zas nějáká myšlenka ohledně pohybu, tak jí sem určitě přidám ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama